Nowa dostawa
Już wkrótce nowa dostawa zapraszamy serdecznie już 15.03 do naszego sklepu.

Pod poduszką czy w bucie? Mikołajkowa tradycja dawania prezentów

2018-12-05
Pod poduszką czy w bucie? Mikołajkowa tradycja dawania prezentów
Jedni po prezenty zaglądają pod poduszkę, inni szukają ich w bucie. Gdzie zostawiać mikołajkowe upominki swoim bliskim i od czego zależą te tradycje? Dowiedz się i wybierz wyjątkowy but na tę specjalną okazję. Może przy okazji znajdziesz idealną parę zimowego obuwia dla swojego dziecka?


Mikołajkowe tradycje


Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta, które upamiętniać ma urodziny biskupa Miry, świętego Mikołaja, czczonego w katolicyzmie i prawosławiu. Zwyczaj wręczania 6. grudnia prezentów wywodzi się z legend o życiu świętego, według których podzielił się on całym swoim majątkiem z trzema kobietami, które miały zostać sprzedane przez ubogiego sąsiada. Zwyczaje mikołajkowe w formie podobnej do współczesnej, odnotowane są już w podaniach z XV wieku z terenów polskich, niemieckich czy belgijskich. Współcześnie w przeddzień Mikołajek prezenty ofiarowuje się przede wszystkim dzieciom, wkładając je pod poduszkę albo umieszczając w skarpecie czy bucie. Wariant zależy przede wszystkim od tradycji panującej w danej rodzinie, ale też od miejsca zamieszkania (na przykład w Wielkopolsce lub w województwie kujawsko-pomorskim dzieci przygotowują buciki, żeby rano znaleźć w nich słodkości i inne drobne prezenty).


Buty na specjalną okazję


Osoby, które lubią pielęgnować wyjątkowe, polskie tradycje, w tym roku również powinny przygotować swoim pociechom niespodziankę w postaci upominków włożonych ostrożnie pod poduszkę. Można wykorzystać również dostępną w sklepach z prezentami czy śmiesznymi gadżetami specjalną świąteczną skarpetę, która zmieści czekoladki, owoce i zabawki. W roli skrytki na mikołajkowy podarunek sprawdzą się również dziecięce buciki zimowe, pod warunkiem, że dzień przed przybyciem Mikołaja zostaną dokładnie wyczyszczone. Taki zwyczaj nie tylko sprawi dzieciom mnóstwo radości, ale też ukształtuje w nich dobre nawyki.

Nie wiesz, jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka z okazji Mikołajek? Możesz pomyśleć… o zakupie zimowych bucików, które same w sobie będą fantastycznym prezentem. Kolorowe śniegowce fullstop, buty Kangaroos czy metaliczne kozaki dla małej księżniczki od marki Friboo w gwiazdkowe święto pomieszczą słodycze, a przez całą zimę będę chronić małe stópki przed mrozem.
kozaki dla dzieci
Friboo KOZAKI dziecięce 26


śniegowce kangoroos
Kangaroos ŚNIEGOWCE dziecięce 31
śniegowce na mikołajki

fullstop. ŚNIEGOWCE dziecięce 24/ 25
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel