Nowa dostawa
Już wkrótce nowa dostawa zapraszamy serdecznie już 15.03 do naszego sklepu.

Poradnik – domowe sposoby na przykry zapach z butów

2018-05-29
Poradnik – domowe sposoby na przykry zapach z butów
Zapewne każdy z nas czuje ogromny dyskomfort, gdy jego stopy są nadmiernie przepocone, a z butów wydostaje się ten nieprzyjemny zapach, który roznosi się po całym pomieszczeniu. Dzięki zebranym przez nas domowym poradom zapomnisz o poczuciu wstydu i znów zaczniesz się cieszyć ze swojego obuwia!

Herbata do butów?

Pierwszym z domowych sposobów na pozbycie się przykrego zapachu z butów jest wykorzystanie suchej herbaty. Wystarczy wsadzić do butów kilka jej saszetek, by niechciany zapach został zneutralizowany. Taki zabieg wykonujemy najlepiej na noc, by torebki mogły jak najlepiej spełnić swoje zadanie. Szybka reakcja na przykry zapach z butów powinna poskutkować równie szybkim pozbyciem się problemu!  

Kocie wsparcie

Kolejny patent może wydawać się nieco dziwny, ale jest naprawdę skuteczny! Posiadacze kotów być może znają działanie żwirku do kuwet. W celu pozbycia się naszego problemu wystarczy wsypać do butów odrobinę kociego żwirku i schować je do jakiegoś pudełka, oczywiście z dala od czworonogów! Taki zabieg ma na celu wyciągnąć przykry zapach z powierzchni obuwia i zniwelować jego dalsze rozprzestrzenianie się.

Sposób na sodę

Równie skutecznym sposobem, choć nieco mniej rozpowszechnionym, jest czyszczenie butów za pomocą sody oczyszczonej. W butach należy umieścić saszetkę z sodą, a po kilku godzinach ją usunąć. Soda wchłonie nieprzyjemny zapach i pomoże nam pozbyć się problemu.

Wkładki do butów

Ostatnim, ale równie sprawdzonym trikiem na przykry zapach z butów jest używanie specjalnych wkładek z naturalnych materiałów. Wystarczy, że oryginalną wkładkę z tworzyw sztucznych odkleimy od buta, a na jej miejsce umieścimy wkładkę, która wykonana została na przykład z wełny lub bawełny. Za jednym razem można kupić nawet kilka par takich wkładek – są one stosunkowo tanie, a ich działanie jest nieocenione w takich sytuacjach.

Domowe sposoby na czyszczenie butów z nieprzyjemnego zapachu są świetną alternatywą dla drogich i niekoniecznie skutecznych metod. Dbanie o „wnętrze” butów to podstawa ich pielęgnacji, która pozwala na dużo dłuższe użytkowanie i noszenie obuwia. Warto dbać o nie regularnie, by służyły nam na kilka sezonów.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel