Nowa dostawa
Już wkrótce nowa dostawa zapraszamy serdecznie już 15.03 do naszego sklepu.

Proste sposoby na za małe buty

2018-05-29
Proste sposoby na za małe buty
Widzisz piękne buty na wystawie, sprawdzasz numer i okazują się trochę za małe? Teraz możesz brać je w ciemno, bo te domowe sposoby na za małe buty rozwiążą Twój problem raz na zawsze. Od dzisiaj możesz zapomnieć o uciskającym obuwiu.

Wrząca woda uratuje sytuację

Wystarczy, że uniesiesz za ciasny but nad garnkiem z wrzącą wodą. Właściwości pary sprawią, że materiał pokrywający buty zacznie się delikatnie rozchodzić, a dzięki temu obuwie zacznie pasować na Twoje stopy. Co najważniejsze, tworzywo nie uszkodzi się. Załóż później buty na stopy i przejdź się kilka razy po mieszkaniu.

Sposób na za ciasne szpilki

Czasem zdarza się i tak, że nasza ulubiona para szpilek… zaczyna nieprzyjemnie uwierać w stopy. Co zrobić? Jest jeden sprawdzony sposób, by poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy, że masz obok siebie pusty woreczek śniadaniowy. Napełnij go wodą i ostrożnie, najlepiej zawiązując go, umieść w palcach. Następnie wsadź buty na kilka godzin do zamrażalki – zamarznięta woda, czyli – jak pamiętamy z lekcji fizyki -  w tym wypadku lód, powiększy swoje rozmiary i tym samym rozepchnie końcówki szpilek.

Obuwie ze skóry

Jeśli chodzi o obuwie wykonane ze skóry – na nie także znajdzie się odpowiedni, domowy patent. Załóż grubą, wełnianą skarpetę na stopę, a następnie załóż buty, które chcesz nieco rozszerzyć. Weź do ręki suszarkę i ostrożnie, pozostawiając odpowiednią odległość między suszarką a obuwiem, ocieplaj całą jego powierzchnię. Buty pod wpływem nagłego ciepła powinny się nieco rozszerzyć, ale warto kontrolować ten proces, by nieumyślnie nie przesadzić w drugą stronę! Na końcu pozwól wystygnąć obuwiu, nie wyjmując z niego stopy.

Gazety i spirytus

Nieco bardziej wymyślnym sposobem jest namoczenie gazet spirytusem lub denaturatem. Buty, zarówno te sportowe, jak i  nawet botki należy wypchać namoczonymi gazetami, najlepiej w całości. Jeśli powierzchnia wkładki jest jasna i boisz się, że pod wpływem alkoholu może się ona rozjaśnić – nie używaj go. Pozostań przy denaturacie, który ma podobne działanie, co sam spirytus.

Te domowe sposoby na za ciasne buty to must have każdej kobiety, która stanie przed podobnym problemem. Nie należy od razu żegnać się i wyrzucać ciasnawego obuwia – wystarczy skorzystać z tych sprawdzonych metod, mądrze postępować według instrukcji i czekać na szybkie efekty. Powodzenia!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel